Kraina dzieci

Kraina

Zbliża się maj, a wraz z nim nieuchronnie czas Pierwszej Komunii. Rodzice Chrzestni, jak i rodzice dzieci przystępujących do Komunii mają nie lada zagwozdkę: jaki....

dzieci, zabawa, zabawki, komunia, prezent, zegarek

Zegarki - Ponadczasowe prezenty komunijne

2016-05-08 | Jadwiga Rolek

Zbliża się maj, a wraz z nim nieuchronnie czas Pierwszej Komunii. Rodzice Chrzestni, jak i rodzice dzieci przystępujących do Komunii mają nie lada zagwozdkę: jaki prezent kupić dziecku? Z czego będzie się cieszyć? Oczywiście zależy to od indywidualnych preferencji i płci dziecka, jednak jest kilka powszechnych podarków, których nie może zabraknąć przy okazji przyjęcia komunijnego.

Popularnym podarkiem jest rower – sprawdzi się on zarówno dla dziewczynki jak i chłopca. Mamy do wyboru wiele rodzajów rowerów: miejskie, szosowe, trekkingowe, górskie, crossowe, poczciwe składaki a także bardziej wymyślne rowery jak BMX do robienia trików, Fatbike nadający się do jazdy po śniegu i piasku, Dirt/Street do trików miejskich i skoków. Ceny rowerów wahają się od kilkuset złotych do nawet 4000 zł.

Zegarek dziecięcy w prezencie?
Inny uniwersalny prezent to zegarek. Któż z nas go nie dostał z okazji komunii? Podobnie jak w przypadku rowerów, wybór zegarków jest szeroki. To nie takie zegarki jak kiedyś. Dziś spośródproduktów takich jak zegarki dziecięce i dla nastolatków w zależności od funkcji wyróżnia się zegarek klasyczny, zegarek z krokomierzem, zegarek z pulsometrem z alarmem czy też stoperem. Do wyboru są również zegarki wodoszczelne i wodoodporne, które cechują się większą żywotnością niż zwykłe. W zależności od mechanizmu, jaki jest użyty w zegarku, dzieli się je na automatyczne, mechaniczne, kwarcowe, zasilane światłem oraz hybrydowe.

Chrzestny zazwyczaj kupuje też medalik komunijny z łańcuszkiem, różaniec lub obrazek święty. W zależności od materiałów, z jakich są zrobione, ich ceny zawierają się w przedziale od ok. 40 do nawet 300 zł. Obowiązkowo dziecko komunijne powinno też zostać obdarowane biblią.

Jak widać lista prezentów komunijnych jest długa. Jednak nie należy zapominać, że w tej uroczystości najważniejsze dla dziecka i najbliższych są duchowe przeżycia, a rzeczy materialne stanowią tylko pamiątkę tego wyjątkowego dnia.

Słowa kluczowe: