Kraina dzieci

Kraina

Od najmłodszych lat warto zaszczepić w dziecku sens podróżowania. Wieczorami zamiast tradycyjnych bajek o księżniczkach na ziarnku grochu opowiadać o innych....

dzieci, zabawa, zabawki

Palcem dookoła świata z mamą i tatą.

2015-11-04 | Jadwiga Rolek

Od najmłodszych lat warto zaszczepić w dziecku sens podróżowania. Wieczorami zamiast tradycyjnych bajek o księżniczkach na ziarnku grochu opowiadać o innych krajach, kulturach i obyczajach. Wiadomo, że nic tak nie kształci jak podróże. Wiedza zdobyta przez poznanie mocno utrwala się w pamięci. 
Może księgarnia z mapami pomoże? W księgarni możesz kupić atlas świata i inne mapy ilustracje rozbudzą ciekawość malucha. Liczne propozycje szlaków turystycznych wytyczonych w zakątkach świata zachęcą do odkrycia nieznanych miejsc z rodzicami lub w niedługim czasie z grupą przyjaciół czy też samodzielnie.
Wyrusz na szlakPodział szlaków na historyczne, etnograficzne, zabytków architektury, wodne, ekstremalne, przyrodnicze, górskie pozwolą na zorganizowanie niezapomnianej wyprawy. Dodatkowymi gadżetami edukacyjnymi będą globusy oraz mapy ścienne dla dzieci. Nie tylko skutecznie zachęcą do nauki geografii, ale również będą stanowić ładną ozdobę pokoju. Duże, czytelne obrazy pozwolą na szybsze zapamiętywanie nazw kontynentów, państw oraz ich stolic. Dostępne są również globusy w formie puzzli 3d. Wiadomo od lat, że nie ma lepszego sposobu na naukę niż zabawa. Połączenie myślenia twórczego z logicznym skutecznie ugruntuje wiedzę dziecka.  Zakup powyższych rzeczy będzie owocny tylko wówczas, gdy my rodzice poświęcimy dzieciom swój czas i razem z nimi będziemy kartkować atlas, przekręcać kulę globusa i wyszukiwać palcem na mapie źródła rzeki Amazonki.

Słowa kluczowe: